Cording

Cording dodá výšivce nádherný efekt, obzvlášť, když je dobře udělán. I když to vypadá složitě ho udělat, je to velice jednoduché, pokud budete následovat další kroky.

Krok 1.

Navlečte do jehly daný počet vláken uvedený v předloze a posuňte jehlu doprostřed vláken. Přilepte jeden konec vláken k podložce.

Krok 2.

Druhý konec držte v ruce a začnetě točit vlákna. Zatočte asi 80 až 100x.Pokud vlákna nejsou dostatečně zkroucena, váš Cording bude vypadat uvolněně a nerovnoměrně a jak s ním budete vyšívat, rozmotá se.

Krok 3.

Držte jehlu jednou rukou. Druhou rukou držte stočený konec a přiložte ho ke konci co máte přilepený.

Krok 4.

Vyjměte konec zpod pásky a oba konce spojte. V druhé ruce pořád držte jehlu.

Krok 5.

Povolte jehlu a dovolte vláknům, aby se smotala.

Krok 6.

Zatím co držíte oba konce vlákna, prsty druhé ruky přejíždějte vlákna po celé délce aby jste nitě uhladila a napnula.

Krok 7.

Na konci vláken udělejte uzlík, aby se nemohly rozmotat. Toto je důležité! Pokud na konci neuděláte uzlík, při vyšívání se vlákna rozpletou.

Krok 8.

Při vyšívání s Cordingem, vypíchněte nad látku a položte stočená vlákna do pozice (většinou jsou na předloze naznačené linky, kde má Cording ležet).

Krok 9.

S použitím další jehly přišijte Cording na místo (použijte jedno vlákno odpovídající barvy). Vzdálenost mezi jednotlivými stehy by měla být asi 2,5 cm nebo tam kde se Cording lomí.

Krok 10.

Při zakončení Cordingu udělejte vespod látky uzlík a ustřihněte.

Krok 11.

Pokud s Cordingem nebudete vyšívat, ale použijete ho jen na ozdobu, nemusíte na začátku navlíkat jehlu. Místo držení jehly prostě jen chytněte nit uprostřed.

Krok 12.

Toto ukazuje Cording na hotové výšivce.